اکثر افراد به خصوص جوانان دوست دارند تا خودرویی با ظاهر اسپرت داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا انواع لوازم اسپرت برای خودرو را به شما معرفی کنیم.

انواع لوازم اسپرت پرطرفدار خودرو

تیم تیباکلاب لوازم اسپرتی را که طرفداران بیشتری دارد در این لیست به شما معرفی می‌کند و درباره هر کدام توضیحی مختصر ارائه می‌دهد.

۱ . اگزوز و منبع اگزوز

خودروسازان داخلی توجه چندانی به سراگزوز خودرو ندارند، با وجود اینکه سراگزوز یک قطعه نسبتا ارزان قیمت است اما در ظاهر خودرو تاثیر به سزایی دارد. حال اگر دوست دارید که علاوه بر ظاهر اگزوز صدای اگزوز خودرو شما هم تغییر کند می‌توانید به جای سراگزوز از منبع اگزوز استفاده کنید. منبع اگزوز روی سیستم تخلیه گازهای خروجی بیشتر خودروهای با پیشرانه دارای احتراق داخلی نصب می شوند. طراحی های مختلف در سایز و مواد بکار رفته درون هر منبع باعث می شود صداهای مختلفی تولید شود که صدای بعضی آن ها صدای گوش نوازی برای طرفداران خودروهای اسپرت به حساب می آید.

۲.سیستم صوتی و تصویری

سیستم صوتی و تصویری یکی از پرطرفدار ترین لوازمی است که میتوانید بر روی خودرو نصب کنید. برای تقویت سیستم صوتی خودرو لوازم بسیار زیادی وجود دارد که قبل از خرید باید اطلاعات کافی درباره هر یک از آنها کسب کنید تا بتوانید بهترین انتحاب را داشته باشید .باند، میدرنج، ضبط، ساب، آمپیلی و … از جمله لوازمی هستند که برای تقویت صدای خودرو به کار می روند . تیبا کلاب بهترین این محصولات را فراهم آورده تا در اختیار شما عزیزان قرار دهد .
یکی از لوازمی که امروزه در بین مردم اهمیت زیادی دارد استفاده از مانیتور به جای ضبط می باشد . مانیتور ها انواع مختلف دارند که باتوجه به ویژگی های مختلف ، میزان رم و رام و … قیمت های متفاوتی دارند .

۳.بادی کیت

کیت بدنه خودرو مجموعه ای از قطعات بیرونی خودرو می باشد که شامل سپر جلو و عقب، رکاب های جانبی، بال عقب و اسپویلر می باشد. برخی از این قطعات مثل اسپویلرهای صندوق عقب در خودروهای اسپرت و خودروهای با عملکرد بالا برای ایجاد نیروی رو به پایین و کشش بیشتر کار می‌کنند. با این حال، در خودروهای معمولی، به غیر از اسپرت جلوه دادن خودرو، کاربرد چندانی ندارند.

۴.چراغ اسپرت و هدلایت

چراغ اسپرت خودرو یکی از تو چشم‌ترین قطعات خودرو است و حتی میتوان گفت تعویض این چراغ‌ها، بیشترین تاثیر را در ظاهر خودرو شما دارد.هدلایت ها و لامپ های زنون یکی از انواع لوازم اسپرت خودرو می باشد که استفاده از آنها بین ماشینبازان و اسپرت سواران بسیار شایع است .

۵.کمک فنر و تنظیم ارتفاع خودرو

فنر و کمک اسپرت برای کاهش ارتفاع خودرو به روشی استاندارد و بدون برش بکار می‌روند. با استفاده از این کمک و فنرهای کوتاه و ریگلاژی می‌توان از کوبش سیستم تعلیق جلوگیری کرد و نرمی آن را حفظ نمود.امروزه سیستم پنوماتیک یکی از پرطرفدار ترین آشپن هایی است که برای اسپرت کردن خودرو به کار می رود .پنوماتیک فناوری است که از هوای فشرده به عنوان وسیله‌ای برای انتقال انرژی لازم برای حرکت و عملکرد مکانیسم‌ها استفاده می‌کند و ارتفاع خودرو را به صورت برقی انجام میدهد.

 لوازم اسپرت خودرو

۶.قطعات تیونینگ و تقویت خودرو

قطعات تیونینگ خودرو برای تقویت عملکرد موتور، سیستم تعلیق و ایرودینامیک بکار می‌روند و اساسی‌ترین آن‌ها استرس بار، فنر و کمک اسپرت، منبع و کیت اگزوز، فیلتر هوای اسپرت و کیت مکش می‌باشند.

۷.سردنده

اگر با ماشین دستی رانندگی می کنید دسته دنده یکی از مواردی است که به خصوص در جاده های شهر باید زیاد از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید هنگام تعویض دنده حس اسپرت تری داشته باشید، این قطعه ممکن است برای شما جالب باشد. یک دسته دنده جدید و اسپرت که انواعی از مدل‌های آن در بازار وجود دارد، می‌تواند جایگزین دسته دنده فابریکی خودروی شما شود.

۸.کاور بدنه

کاور بدنه خودرو یا کاور رنگ خودرو یکی از دیگر از کارهایی میباشد که شما می‌توانید برای اسپرت سازی خودرو خود یا دادن ظاهری خاص و شخصی سازی شده به آن، انجام بدهید. این کاورها در کنار جلوه ظاهری یک پوشش محافظتی نیز هستند که از بدنه خودرو شما در برابر آسیب‌هایی مثل آفتاب سوختگی، زنگ زدگی و غیره محافظت کنند.

۹.روکش صندلی و روکش فرمان

روکش صندلی برای خودرو، یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین تجهیزات جانبی خودرو است که وجود آن برای هر خودرویی الزامی است. همانطور که می‌دانید روکش صندلی به‌ دلیل استقبال زیاد مردم از آن، دارای تنوع زیادی در بازار است. روکش صندلی چرمی، برزنتی، پارچه ای و مخمل از جنس های مختلف این محصول هستند .
روکش فرمان یا دورفرمان خودرو از مهم‌ترین لوازم جانبی خودرو است که عموماً هر راننده بر روی فرمان خودروی خود نصب می‌کند. وظیفه اصلی روکش فرمان محافظت از فرمان خودرو در مقابل ساییدگی، نور خورشید، عوامل محیطی و… می‌باشد .

۱۰.کفپوش خودرو

خودرو یا کفپایی به عنوان یکی از کاربردی‌ترین لوازم جانبی خودرو شناخته می‌شود و کف تمامی اتومبیل‌ها در کارخانه و پیش از عرضه به بازار با یک کفپوش پلاستیکی پوشش داده می‌شود. اما این کفپوش‌ها معمولا کیفیت بالایی ندارند و پس از مدت کوتاهی دچار آسیب می‌شود. بنابراین شرکت های مختلفی اقدام به تولید انواع مختلف کفپوش با جنس های مختلف و طرح ها و رنگبندی متنوع تولید کردند تا شما بتوانید با توجه به سلیقه خود و لوازمی که برای خودرو خود نصب کردید کفپوش داخلی خودرو نیز تعویض کنید.