تیبا نخسین خودرو ملی محصول سایپا می باشد که در سال ۸۹ رونمایی شد. درتولید خودرو تیبا طراحی خاصی وجود ندارد اما در مقایسه با پراید کیفیت بهتر و ظاهر زیباتری دارد با این حال بسیاری از افراد به دنبال اضافه کردن جذابیت به ظاهر این خودرو می باشند .
پس در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با لوازم اسپرت مورد نیاز برای اسپرت کردن خارج و داخل تیبا آشنا کنیم.

لوازم زیادی برای اسپرت کردن تیبا و تیبا۲ وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم.

لوازم اسپرت پرطرفدار تیبا

اولین محصولی که در بین تیبا سواران محبوب هست دفیوز می باشد .
دفیوزر جلو و دفیوزر عقب جزء آپشن های پر طرفدار هستند که روی سپر فابریکی تیبا نصب میشوند و تغییر ظاهری زیادی را بر روی خودرو ایجاد می کند.

جلوپنجره از دیگر لوازم اسپرت پرطرفدار تیبا است. برای تیبا بیشتر از ۲۰ مدل جلوپنجره تولید شده است که هر کدام از آن‌ها ظاهر ماشین را کاملا عوض می‌کند .

چراغ اسپرت جزء آپشن هایی می باشد که چهره خودرو را تغییر میدهند . چراغ اسپرت جلو و عقب تیبا یک گزینه عالی برای تغییر دادن ظاهر خودرو می باشد .

بال عقب تاثیر به سزایی در ظاهر عقب تیبا و تیبا۲ دارد .برای تیباصندوق دار چند مدل بال تولید شده است .

با توجه به آینه های ساده ی خودروی تیبا، بهترین گزینه برای تغییر ظاهر خودرو استفاده از نیم قاب یا تمام قاب آینه می باشد که با استفاده از آن‌ها ظاهر اسپرت تری به خود می گیرد .

لوازم اسپرت تیبا

گل پخش کن و زه دور گلگیر جزء آپشن هایی هستند که علاوه بر زیبایی ، کارایی هم دارند .از زه دور گلگیر به عنوان محافظ در برابر ضربه به گلگیر استفاده می شود و گل پخش کن از پاشیدن گل و‌ لای به بدنه خودرو محافظت میکند.
لوازمی مانند ابرویی چراغ ، روکش دستگیره ، آبگیر شیشه ، بادگیر شیشه ، زه درب ، زه لبه صندوق و … هم برای اسپرت کردن ظاهر خودرو استفاده می شود .

لوازم اسپرت داخل تیبا

حال به سراغ لوازمی می رویم که در داخل خودرو استفاده می شود .

مانیتورها، جز لوازمی هستند که امروزه در میان مردم طرفدار بسیاری دارند ، از مانیتورها به جای ضبط فابریکی استفاده می شود . قابلیت پخش موزیک ، پخش فیلم و استفاده از مسیریاب ها رو به شما می دهند .

روکش فرمان ، دارای تنوع در رنگ بندی می باشد که شما میتوانید با توجه به سلقیه خود و طراحی داخل خودروی خود آن را انتخاب کنید .

روکش صندلی که در ظاهر صندلی ها تاثیر به سزایی دارد . روکش صندلی چرم رخ بسیار خوبی به داخل خودرو می دهد .

پارکابی یکی از ساده ترین و ارزان ترین لوازمی می باشد که میتوانید برای محافظت از رکاب خودرو از آن استفاده کنید .

کنسول وسط، که  برای نگهداری وسائل تعبیه شده است اما بسیاری از افراد از آن به عنوان تکیه گاهی برای دست استفاده میکنند .

مکمل کیلومتر ها جز آپشن های پر طرفداری هستند که برای اسپرت کردن صفحه کیلومترخودرو استفاده می شوند، دارای ۲ نوع ساده و نورانی می باشد .

لوازم دیگری مثل ولوم بخاری، سردنده، کف پایی، کفپوش صندوق، پنل مخمل یا ست های دکوراتیو و …از لوازمی هستند که برای داخل خودرو استفاده می شوند.